czwartek, 31 stycznia 2013

Ze szkolnych zeszytów

Dzisiaj wybraliśmy się z całą klasą do biblioteki. pani bibliotekarka pokazała nam różne książki. Opowiadała nam o autorach książek dla dzieci, takich jak Jan Brzechwa, Julian Tuwim, Maria Konopnicka. Bardzo podobało mi się w bibliotece, szczególnie , gdy pani bibliotekarka tak ciekawie opowiadała.
Antek

Podczas wizyty w bibliotece dowiedziałam się, jak mogę szukać książek. W szufladach są kartki poukładane alfabetycznie. Na nich są nazwiska autorów i tytuły książek. Żeby wypożyczyć książkę trzeba mieć kartę biblioteczną.
Asia

Razem z całą klasą byłam w bibliotece. pani bibliotekarka pokazała nam, gdzie znajdują się ksiązki dla dzieci, a gdzie dla dorosłych. Szukaliśmy w katalogu książki Julii Duszyńskiej pt.: "Cudaczek Wyśmiewaczek". Żeby wypożyczyć książkę trzeba założyć kartę biblioteczną. Bardzo podobało mi się w bibliotece.
Karolina P.
Dzisiaj byliśmy w bibliotece. Pierwsza książka została wypożyczona  w tej blibliotece w 1949 roku. Jest tamzapisanych wielu czytelników. Pani bibliotekarka prowadzi ewidencję wszystkich książek, każda z nich ma swoją kartę biblioteczną. Biblioteka ma swój zbiór książek, z których można korzystać na miejscu. W bibliotece należy zachowywać się cicho i spokojnie. Lubię chodzić do biblioteki, bo lubię czytać.
Julia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz