środa, 6 marca 2013

Czytamy "Świerszczyk"


źródło: swierszczyk.pl
Za nami bardzo sympatyczne zajęcia. Spotkanie  z dwutygodnikiem  "Świerszczyk". Każdy uczeń mógł przeglądać inny numer czasopisma. Mieliśmy egzemplarze z 1999 roku oraz te najnowsze, które przyniosła dla nas Karolina. Szkoda tylko, że tak niewielu drugoklasistów sięga po to czasopismo. Tylko dwoje uczniów czyta je regularnie. Widać było jednak, że nasza lekcja wzbudziła zainteresowanie Świerszczykiem u pozostałych uczniów, być może sięgną po nie następni.
A warto... Nadal warto. Pamiętam ŚWIERSZCZYK ze swojego dzieciństwa, jego zapach "prosto z drukarni", pamiętam jego dawną szatę graficzną. Ten współczesny jest już inny, ale nadal interesujący w swojej treści i formie. Można tam znaleźć wiersze i opowiadania, komiksy, historyjki obrazkowe. Są tam bajki i zagadki matematyczne, lubiane przez dzieci komiksy. Są propozycje zabaw dla dzieci i prac plastycznych. Są ciekawostki ze świata przyrody, kolorowanki, krzyżówki. Każdy tam może znaleźć coś dla siebie.


Przeczytaj historię Świerszczyka. A tutaj magazyn dla rodziców.
Świerszczyk możesz też przeczytać w szkolnej bibliotece. Magazyn został zaprenumerowany przez szkołę i mamy już pięć najnowszych numerów.  Zachęcam do czytania!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz