poniedziałek, 4 marca 2013

Ze szkolnych zeszytów


źródło:www.piotrslotwinski.com
Dlaczego nie powinniśmy plotkować? 
Oto niektóre wypowiedzi drugoklasistów na temat plotkowania.

Nie powinno się plotkować, bo plotka może spowodować wiele złego. Osoba obmawiana może być skrzywdzona na bardzo długo, nawet może zachorować na nerwicę. Jest też rodzaj plotki pozytywnej np. gdy kogoś chwalimy za jego osiągnięcia, dobre postępowanie i tym podobne.
Julka
Nie powinniśmy plotkować ponieważ plotka może zawierać nieprawdziwe informacje krzywdzące innych ludzi, często nieobecnych wśród nas, a którzy nie mogą obronić się przed plotką. Plotka może też zawierać prawdziwe informacje, które niepotrzebnie rozpowiadane także mogą ranić ludzi, których plotka dotyczy. Rozpowiadane plotki mogą być dla nich nie do zniesienia.
Maksio
Nie powinniśmy plotkować, ponieważ można zranić innych ludzi. Można komuś zaszkodzić, a nawet doprowadzić do nieszczęścia.
Antek
Plotki są złe, ponieważ często mijają się z prawdą. Nie powinno się plotkować, ponieważ może to sprawić przykrość drugiej osobie.
Paulina M.
Nie można plotkować, bo ktoś się na ciebie obrazi i jest mu przykro. taka osoba czuje się odtrącona i nikt nie chce się z nią kolegować. Plotki to kłamstwa o drugiej osobie.
Maciek
Nie powinniśmy plotkować, ponieważ tym sposobem możemy stracić kolegę lub koleżankę, o której się plotkowało. Możemy przez to zranić lub obrazić inne osoby.Poprzez plotki możemy przekręcić wyrazy i powiedzieć nieprawdę, a my sami możemy być postrzegani za kłamczucha. Stracimy dobrą opinię i zaufanie wśród kolegów.
Paweł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz