piątek, 17 maja 2013

Matematyka z wodą

Dzisiaj była matematyka z wodą na podwórku szkolnym. Robiliśmy wyścigi z kubkiem wody i wlewaliśmy do wiadra, wygrali chłopcy. Patrzeliśmy, ile wody mieści się w słoju. Mama Asi przyniosła nam różne rzeczy do odmierzania wody. Było śmiesznie, gdy wlewaliśmy wodę do słoja, dużo nam się wylało.
Maks

Dzisiaj w szkole robiliśmy na podwórku matematykę z wodą. Odmierzaliśmy 1 litr. Robiliśmy wyścigi, kto będzie miał więcej wody w wiadrze. Wygrali chłopcy, bo było ich więcej i byli szybsi. Odmierzaliśmy wodę w kubkach i garnuszkach. Dowiedziałam się, że garnuszek ma pół litra. I jeszcze odmierzaliśmy wodę i laliśmy do słoika i dziewczyny wygrały, bo były szybsze i lepsze.
Gosia 

Poprosiłam Gosię i Maksia, aby napisali kilka zdań  na temat naszej dzisiejszej lekcji matematyki. I co utkwiło im  w pamięci najbardziej? Element zabawy oraz rywalizacji. To dobrze, bo zabawy było sporo. Była matematyka, bo uczniowie mieli utrwalić pojęcie 1 litr. Przelewaliśmy wodę do różnych naczyń, używając miarek sprawdzaliśmy pojemność różnych słoików. Ale najważniejsze było przelewanie wody. To nic , że wkoło mokro, że ubrania wilgotne. Przecież to tylko woda...Zabawa wodą to naturalna potrzeba dziecka.
A wyścig z wodą... to dopiero frajda. trochę wody nam się powylewało, ale z pewnością się nie zmarnowała, bo wsiąkła w trawę. A na koniec podlaliśmy rośliny wokół szkoły.
Pogoda nam sprzyjała, więc mogliśmy lekcję zrealizować na podwórku.W sali lekcyjnej byłoby to niemożliwe.

1 komentarz:

  1. Taką lekcję uczniowie z pewnością zapamiętają na długo! Świetny pomysł!

    OdpowiedzUsuń