piątek, 9 sierpnia 2013

Muzeum Powstania Warszawskiego dzieciom

Będąc w Warszawie koniecznie trzeba odwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego, które jest obiektem bardzo nowoczesnym. Ogromna przestrzeń, sporo pamiątek, multimedia - to wszystko robi duże wrażenie. Była to moja druga wizyta w muzeum i znowu czekało mnie wiele emocji, obserwacji, przeżyć. Postanowiłam się skoncentrować na tym, co Muzeum Powstania Warszawskiego oferuje dzieciom, co mogłoby się szczególnie spodobać uczniom.

Tak Warszawa informuje turystów oczekujących w kolejce do muzeum o ważnej rocznicy:


W muzeum znajduje się Sala Małego Powstańca. Tutaj najmłodsi mogą poznawać historię. To tutaj odbywają się lekcje muzealne i warsztaty dla dzieci. Znajdują się tutaj obrazy i eksponaty będące replikami obiektów związanych z Powstaniem Warszawskim. Tutaj dzieci mogą malować, grać w gry planszowe, posłuchać muzyki. Mogą zostać sfotografowane w towarzystwie repliki pomnika Małego Powstańca.


Oto plakat z tamtych lat...


Miłośnicy militariów w muzeum również  znajdą coś dla siebie. Dużo tu eksponatów broni oraz amunicji, mundury, hełmy itp. A najważniejsze - pobyt w Muzeum Powstania Warszawskiego to żywa lekcja historii, ciekawsza niż ta ze szkolnych podręczników.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz