wtorek, 10 września 2013

Projekt "Pocztówka z wakacji"

Dziś słów kilka o naszym  pocztówkowym projekcie. Mamy już za sobą etapy wstępne.
Etap pierwszy
Uczniowie w czerwcu (wtedy jeszcze drugoklasiści ) otrzymali wakacyjne zadanie. Należało kupić pocztówkę w miejscu, w którym dane nam było spędzić czas, zwiedzić, zobaczyć w czasie letniego wypoczynku wypisać i wysłać na adres szkoły. Prawie wszyscy wykonali to zadanie. 2 Września czekał nas wielki stos pocztówek. Niektórzy przysyłali pocztówki z różnych miejsc. Powstała z nich wystawa pod hasłem Pocztówka z wakacji
Etap drugi
Oglądamy pocztówki, czytamy je, sprawdzamy skąd przybyły i kto je przysłał. Dowiedzieliśmy się w ten sposób, gdzie i w jaki sposób spędzaliśmy wakacyjny czas .
Etap trzeci
Każdy uczeń klasy trzeciej b wylosował jedną pocztówkę i zabrał do domu. Otrzymał ważne zadanie do wykonania do 20 września. Więcej szczegółów na temat projektu pozostanie do tego czasu naszą słodką tajemnicą.
 Zagadka
Wśród pocztówek była ta przedstawiona poniżej. Jeśli zapamiętałeś, kto nam ją przysłał, napisz o tym w komentarzu.Otrzymasz nagrodę... Na poprawne odpowiedzi czekam do 9.00 rano.5 komentarzy:

 1. Ooo, już się zrobiło ciekawie! Czuję się zaintrygowana i czekam na więcej! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gosia przysłała nam tą widokówkę .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brawo Karolciu! Jesteś zwycięzczynią mojego mini konkursu. Pozdrawiam! Nagroda wkrótce!

   Usuń
 3. Świetny pomysł, muszę zapamiętac i skopiowac w przyszłym roku u mnie, bo adresowanie, a nawet redagowanie kart pocztowych jest dla uczniów coraz bardziej abstrakcyjne.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zazdroszczę pomysłu...jak ja chciałabym wrócić do szkoły:-)

  OdpowiedzUsuń