piątek, 20 września 2013

Projekt "Pocztówka z wakacji"

To już finał. Uczniowie dzisiaj przynieśli swoje prace na zadany temat. Dzieliliśmy się informacjami na temat miejscowości, które otrzymaliśmy na wakacyjnych pocztówkach. Oglądaliśmy nasze prace. Prace miały różne formy. Były mapy pamięci. Były piękne własnoręcznie wykonane książeczki. Poznaliśmy legendę o herbie Mrągowa. Dowiedzieliśmy się za pomocą obrazków, co można robić w Szczyrku. Była opowieść o weneckim więzieniu pod wodą i o całowaniu się na moście. Każdy uczeń klasy IIIb wykonał swoje zadanie. Wspólnie je ocenialiśmy. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Następnie przygotowałam wystawę na szkolnym korytarzu.
Czy było warto? Ależ tak, uczniowie wykonali projekt rozszerzający naszą edukację przyrodniczą. Mieli okazję wykazać się pomysłowością i zdolnościami, niekoniecznie plastycznymi. Musieli poszukać, poszperać, napisać. Do końca nie wiedzieli, jaką formę będą  mieć prace kolegów. Dlatego różnorodność była duża. Była okazja do tego, żeby zasiąść w kręgu, posłuchać wypowiedzi kolegów, podziwiać ich prace i nauczyć się oceniać. Dla mnie, była to kolejna lekcja, która pokazała, jaki potencjał ma ten zespół klasowy. I wielka radość, że wszyscy uczniowie wykonali zadanie i czegoś się sami nauczyli. Tutaj zobaczycie nasze projekty.


1 komentarz:

  1. Podoba mi się! Wystawa wyszła znakomicie! Takie zajęcia uczniowie zapamiętają na długo. I pewnie wiele się nauczyli od siebie samych. Gratuluję ciekawego pomysłu!

    OdpowiedzUsuń