niedziela, 15 września 2013

Twórcze opowiadania trzecioklasistów

Jest niedziela, a ja jak zwykle z zadaniem domowym. Stos zeszytów z języka polskiego. I nie mogę się powstrzymać, aby nie przedstawić kilka uczniowskich prac... Pisaliśmy twórcze opowiadania. Uczniowie otrzymali zestaw pięciu wyrazów: żółw, koralik, deszcz, muzyka, ołówek. I mieli za zadanie stworzyć jakąś historyjkę. Pisali w brudnopisach. Po sprawdzeniu i poprawieniu błędów zapisywali swoje prace w zeszycie. A ja sobie czytam i jestem taka dumna...

Deszczowa melodia
Dawno dawno temu żył żółw, który bardzo lubił muzykę. Nagle zaczął padać deszcz. Wszedł do domu, ale zapomniał schować swój ołówek i koraliki. Kiedy deszcz zaczął w nie kapać, usłyszał muzykę i zaczął grać na ołówku. To była piękna muzyka.
Filip

Muzyczny żółw
W deszczowy dzień mały muzyczny żółw próbował pisać ołówkiem piosenkę. Najpierw chciał napisać o drzewach, później o ślimakach. Próbował chyba z dziesięć razy aż wymyślił. Wymyślił piosenkę o koralikach. Gdy zaśpiewał ją całej klasie, wszyscy byli zachwyceni, a żółwik był szczęśliwy.
Asia

Przygody żółwia Tofika 
Kiedy  padał deszcz żółw Tofik znalazł dużo koralików i kilka ołówków. Pomyślał, że zrobi lekcje muzyki młodszym żółwiom. Przygotował schronienie przed deszczem i zaprosił maluchy. Z koralików i ołówków Tofik zrobił grzechotki. Dał żółwiom jedną lekcję i maluszki nauczyły się grzechotać w rytm muzyki. Gdy żółwie poszły Tofik zasnął. Śniło mu się, że gra w orkiestrze. Kiedy się obudził, postanowił, że w przyszłości zostanie dyrygentem, a także będzie uczył innych grać na różnych instrumentach.
Tomek

1 komentarz: