środa, 20 listopada 2013

Pokaz ptaków...

... czyli żywa lekcja przyrody stała się pretekstem do poćwiczenia kolejnej wypowiedzi pisemnej przez trzecioklasistów. Ponieważ sama nie byłam na pokazie, poprosiłam  o napisanie sprawozdania z lekcji.
Sprawozdanie to relacja z jakiegoś wydarzenia, opis tego, co się przeżyło. Celem sprawozdania jest zrelacjonowanie faktów lub wydarzeń, w których uczestniczyliśmy. Piszemy je według określonego planu. Odpowiadamy na pytania; kiedy, kto, gdzie, co, jak ....się wydarzyło. Wydarzenia przedstawiamy chronologicznie. W końcowej części sprawozdania wyrażamy swoją ocenę, wnioski, spostrzeżenia, uwagi, opinie na temat wydarzenia.
Przede mną zeszyty i wiele pięknych sprawozdań i wybór, którą pracę wybrać do dzisiejszego wpisu. Wybrałam sprawozdanie Maksia, ponieważ wśród wielu bezbłędnie zgodnie ze wskazówkami napisanych prac, jest najbardziej konkretne i rzeczowe, co okazało się mocną stroną tego wypracowania.
Dzisiaj z całą klasą byliśmy na pokazie ptaków zorganizowanym w naszej szkole. Pokaz prowadził pan Andrzej Pająk.
Na pokazie były ptaki, które zostały wypchane. Było ich dużo. Ptaki te były małe i średnie, tylko jeden był duży. Niektóre były kolorowe, a inne szare. Pokaz trwał półtorej godziny. Tyle czasu zajęło panu Andrzejowi pokazanie najciekawszych okazów.
Pokaz mi się podobał. Byłoby ciekawiej, gdyby można było dotknąć chociaż jednego ptaka. Byłą to pouczająca lekcja przyrody, ponieważ mogliśmy zobaczyć ptaki, jak wyglądają w rzeczywistości.
I jeszcze kilka zdjęć wykonanych przez Agnieszkę Tużnik.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz