niedziela, 15 grudnia 2013

Po co nam poczta elektroniczna?

W czwartek z pomocą pani Karoliny Zioło, która uczy informatyki w naszej szkole trzecioklasiści założyli swoje konta. Mają swoje adresy email, a hasła to już indywidualna sprawa. Oczywiście zakładanie kont na zajęciach komputerowych w czasie 45 lekcji z grupą 26 uczniów przy 14 komputerach to duże wyzwanie. Ale udało się. Nie obyło się bez wpadek związanych z hasłem. Już następnego dnia niektórzy twierdzili, że nie mają dostępu do konta. I okazało się, że najczęstsze błędy pojawiały się w hasłach. Jeżeli ktoś pisze jednego dnia żółw prze u a drugiego dnia przez ó??? Myślę, że to nie koniec przygód, ale pójdziemy powoli do przodu. Na razie jesteśmy najmłodszymi uczniami, którzy mają swoją szkolną pocztę.
Ale po co nam taka poczta? Chciałabym pokazać uczniom i rodzicom kilka sposobów wykorzystania jej w edukacji. Z pewnością do końca trzeciej klasy takich przykładów znajdziemy więcej. Wykorzystujemy  ją w zadaniu DOŚWIADCZENIE. Nie chcę zdradzać szczegółów już dziś. 

Niech wyraz
DOŚWIADCZENIE
będzie przypomnieniem o wykonaniu zadania. 
Możesz wykorzystać pocztę email 
lub konwencjonalną drogę.
Wybór należy do ciebie...

1 komentarz:

  1. Droga Koleżanko, nie widzę jeszcze znaczka, że przystąpiłaś do konkursu w II edycji...Czekamy? Liczyłam na to, że będziesz pierwsza. Buziaczki. Konferencja 5 lutego o 14.00 w Starostwie.

    OdpowiedzUsuń