piątek, 21 lutego 2014

Santa Maria

Santa Maria to największy statek Krzysztofa Kolumba. Wziął udział w pierwszej wyprawie odkrywcy w 1492 roku w poszukiwaniu drogi do Indii. Miała trzy maszty i była najwolniejsza ze wszystkich statków biorących udział w wyprawie (wikipedia.org).
Santa Maria w ramach zajęć technicznych okazała się dużym wyzwaniem dla trzecioklasistów. Z dumą przyznaję, że z tym trudnym zadaniem poradzili sobie wspaniale. Każdy uczeń wykonał pracę samodzielnie, w swoim własnym tempie, nikt po drodze nie zniechęcił się. Trzecioklasiści bardzo cieszyli się na te zajęcia, takie konstrukcje na ogół sprawiają im dużo radości. Trzeba przyznać, że mają sprawne ręce i konstruktorskie umysły. Z całą pewnością niejeden inżynier wśród nich się wykształci... I nawet ci, którzy czasem poddają się i zniechęcają wykonali zadanie wspaniale. Zobaczcie kilka zdjęć.

1 komentarz:

  1. Piękny, wiem ile wysiłku kosztuje wykonanie takich okrętów przez trzecioklasistę. Z moimi sklejałam kiedyś średniowieczny gród. Precyzja, problemy z klejem, cierpliwość i zręczne ręce.

    OdpowiedzUsuń